FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
SM Nowy Prokocim-Kraków

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Spółdzielnie mieszkaniowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Benessi
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 2

PostWysłany: Czw Maj 21, 2009 5:39 pm    Temat postu: SM Nowy Prokocim-Kraków Odpowiedz z cytatem

jeżeli nikomu nie daje do myślenia ostatnia sprawa znanego "Leoparda" i podpisuje takie umowy jak proponuje SM "Nowy Prokocim" to nie miejcie do nikogo żalu, jeżeli będą kłopoty!!Możecie mieć żal, tylko i wyłącznie do siebie, że jesteście tak naiwni podpisując niekorzystne (dla kupującego)umowy. Dziwię się że w takich czasach, gdzie ciągle słyszy się o problemach i upadłościach deweloperów, znajdują się chętni, którzy akceptują takie warunki, zwłaszcza na etapie tzw "dziur w ziemi"
Proponowana umowa tej spółdzielni jest poniżej krytyki, mnóstwo klauzul abuzywnych nie dających kupującemu jakichkolwiek praw w przypadku niedotrzymania warunków umowy przez SM, wysokie kary dla kupującego i ogóle zapisy.Owszem klauzuje abuzywne w świetle prawa zawarte w umowach są nieważne, ale nikt nie liczy się z tym, że wiąże się to z walką przed sądem co nie rzadko trwa latami.
Zaskakuje mnie niewiedza ze strony kupujących o przysługujących, im prawach czy obowiązkach deweloperów a co za tym idzie ewentualnych problemach w przypadku z nie wywiązaniem się z umowy.
Czytam Wasze posty i głowa opada...Czy myślicie że umowa w formie aktu notarialnego daje wam wielką gwarancję?..mylicie się i to bardzo, tak naprawdę w przypadku upadłości Spółdzielni czy dewelopera jesteście ostatnimi w kolejce po zwrot swoich pieniędzy, których pewno już nie będzie.
Mógłbym wymienić co najmniej kilkanaście klauzul których nie powinno być w tej umowie lub należało by je zmienić. Na chwilę obecną jestem po długich rozmowach ze SM "Nowy Prokocim" które nie przyniosły żadnych skutków, wobec czego sprawa trafiła do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, oraz Prezesa UOKiK w Krakowie.
Piszecie o negocjacjach ze SM, ale jakich? takich że rozłożą wam harmonogram w inny sposób niż jest narzucony przez spółdzielnię?, albo takich że zrobią wam przyłącze elektryczne w cenie mieszkania lub pozwolą przesunąć ściankę?
Zastanówcie się co dla was jest najważniejsze!! bo dla mnie przede wszystkim uczciwa i rzetelna ochrona moich praw w przypadku jakiegokolwiek niewywiązania się z umowy przez SM,a takich w tej umowie nie ma...W dodatku ludzie którzy zajmują stanowiska Prezesów w tej spółdzielni są całkowicie niekompetentni, i nie umieją odpowiedzieć na podstawowe pytania. Np: za co zostanie dokończona budowa w przypadku nie sprzedania wszystkich mieszkań, skoro inwestycja jest w 100% finansowana ze środków przyszłych właścicieli ? pierwsza odpowiedź prezesa to:"będziemy się martwić jak dojdzie do takiej sytuacji" natomiast gdy zarzuciłem że to dla mnie żadna odpowiedź, powiedział że pozostałe mieszkania przeznaczone będą na socjalne-jaka jest prawda nikt tego nie wie.Podobną odpowiedź otrzymałem gdy spytałem o opóźnienia w budowie-będziemy się martwić później.
Czy dla kogoś kto wkłada nie rzadko dorobek swojego życia, aby mieć własne M taka odpowiedź jest satysfakcjonująca? Dla mnie nie...
Pewnie każdy z was, kto przychodzi do SM, zainteresowany tą inwestycją słyszy słowa;"Niech się Pan nie martwi ja też tutaj kupiłem mieszkanie, i drugi prezes też i jego córka i nawet sekretarka.." dobry bajer to połowa sukcesu...
Ludzie.. w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do umowy,macie prawo skonsultować się z prawnikiem, z rzecznikiem praw konsumenta, jest również bezpłatna infolinia konsumencka z której może skorzystać każdy tel.0800 800 008, a wy bezmyślnie podpisujecie takie umowy, bo co? bo boicie się że wasze wymarzone mieszkanie wam ucieknie? bo odpowiada wam lokalizacja? bo ładny blok? cena dobra? Trochę więcej rozsądku..zastanówcie się co jest ważniejsze przecież to nie są małe pieniądze...
I tak na sam koniec...dla takich którzy może chociaż chwilę się zastanowią...punkty z umowy:
- co znaczy że wizualizacje, makieta stanowią tylko funkcję poglądowa? czyli blok może zupełnie odbiegać od tego co nam przedstawiają.Jak również czytając dalej mogą zastosować inne materiały niż wcześniej planowano.Generalnie mogą zrobić wszystko.A gdy spytałem o dokumentację techniczną budynku odprawiono mnie z kwitkiem.
-powierzchnia lokalu mieszkalnego może przewyższać do 10% planowanej powierzchni, czy ktoś z Was zastanawiał się ile to jest 10% z 60metrowego mieszkania? 6m a przeliczając to kwotowo 32040 zł-ładna sumka. Hmm ..rozumie że mieszkanie może odbiegać od planowanej założonej powierzchni,ale nie w takich granicach..czyżby generalny wykonawca lub projektant miał taką tolerancję pomyłki?... bardzo profesjonalnie
-czy spółdzielnia powinna narzucać przyszłego zarządcę nieruchomości? skoro jesteście jej właścicielami, możecie i macie prawo założyć swoją własną wspólnotę która często rządzi się lepiej niż niejedna spółdzielnia.
-w przypadku zmiany stawki vat, powinno wam przysługiwać odstąpienie od umowy? ...
-czy spółdzielnia może narzucić wam w jakim sądzie toczona będzie sprawa w przypadku sporów? ....nie ma najmniejszego prawa.
-5% kara według UOKiK jest zabroniona, gdyż jest zbyt wysoka..a co z karą dla spółdzielni która nie wywiąże się z umowy? skoro sami żądają kar dlaczego nam nie przysługuje?...hmmm niech się zastanowię..
I można by tak pisać i pisać....
Wszystkie powyższe zapisy niestety są niedozwolone i nie powinno ich w ogóle być w umowie..a co z zapisem o który pewno często pytacie w rozmowach z zarządem SM o stałej cenie? dlaczego nie ma tego w umowie..

..jako chyba jeden z nielicznych, postanowiłem do końca walczyć ze SM "Nowy Prokocim" ...cóż...ktoś musi...a reszta niech godzi się na tak śmieszne warunki...
Jeżeli jest nas więcej zapraszam...powalczymy razem...ja nie mam nic do stracenia ..wprost przeciwnie..
Benessi..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Spółdzielnie mieszkaniowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy