FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
To już koniec tanich kredytów we frankach

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mieszkaniowy
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 246

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 9:45 pm    Temat postu: To już koniec tanich kredytów we frankach Odpowiedz z cytatem

Gazeta pisze, że nadchodzi kres niedrogich kredytów na mieszkania we frankach szwajcarskich.

Do tej pory lwią część, bo aż 65 proc. kredytów hipotecznych stanowiły pożyczki w tej walucie. Banki bez problemów dawały pieniądze na 100-120 proc. wartości mieszkania. Ale - jak podkreśla dziennik "Polska" to już przeszłość.

Według Michała Macierzyńskiego, analityka portalu Bankier.pl teraz jeśli ktoś wystąpił o pożyczkę we frankach na 100 proc. wartości nieruchomości, nie ma szans, aby ją dostać.

Dzieje się tak między innymi dlatego, że na rynku dramatycznie brakuje franków. Narodowy Bank Polski przestał pożyczać bankom tę walutę, gdyż nie ma w niej wystarczających rezerw. Coraz trudniej dostać go na rynku międzybankowym, bo światowy kryzys finansowy dotarł już do Szwajcarii.

Banki, aby zniechęcić klientów do kredytów w CHF podniosły marże do horrendalnych stawek, wynoszących ponad 3 proc. Często dają też klientom ultimatum: albo bierzecie kredyt w złotówkach, albo odrzucamy wasz wniosek. A pożyczka w polskiej walucie to raty wyższe o kilkaset złotych.

Frank jest coraz mocniejszy wobec naszej waluty. Analitycy twierdzą, że wkrótce będziemy za niego płacić nawet 2,5 zł.

Źródło: Polska The Times
_________________
Nieruchomości w Internecie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
piotrkon
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 4

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Im droższy frank tym lepiej dla osób chcących wziąść kredyt w tej własnie walucie, oznacza to ze za mniej franków otrzymasz więcej złotówek, w perspektywie przyjęcia wspólnej waluty, kurs franka pojdzie w dól. Przy stale cietych stopach procentowych przez bank szwajcarski wejscie w tą wlasnie walute moze okazac sie najbardziej oplacalne
_________________
nieruchomości konin
ogłoszenia konin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AdamUbezpieczenia
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 4

PostWysłany: Sob Kwi 11, 2009 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Największym problemem w Polsce było udzielanie ludziom kredytów z ratą wynoszącą 70% dochodu i to przy stosunkowo niewysokich dochodach. Niestety ogromna część osób nie jest w stanie spłacać teraz kredytów. A co najgorsze jak patrze ze swojej strony zawodowej (takie zboczenie) ludzie biorą kredyt i nie są ubezpieczeni na życie. Bank na dobrą sprawę nie obchodzi co się stanie ze spłatą, bo zabezpieczeniem wystarczającym są nieruchomości. Niektórzy dla świętego spokoju mają ubezpieczenia NW, ale nikt nie myśli co by było z rodziną, gdyby zabrakło żywiciela. Smutna rzeczywistość, w zasadzie codziennie są teraz telefony od osób, które po paru latach spłaty kredytu myślą o zabezpieczeniu finansowym.
_________________
Najtańsze i najlepsze ubezpieczenie na życie- pod kredyt, zabezpieczenie rodziny http://www.ubezpieczenienazycie.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Złośnica2
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 500

PostWysłany: Pon Lip 07, 2014 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja chyba czytałam ostatnio na http://www.comperia.pl/forum że jeszcze jest tak źle i że mamy szanse na takie tańsze kredyty wystarcy tylko poczekać i nie być tak kąpanym w gorącej wodzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bianca89
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 31

PostWysłany: Nie Lip 05, 2015 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigdy bym się nie zdecydowała na kredyt w obcej walucie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Violla
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 2

PostWysłany: Sro Lip 15, 2015 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Frank od dłuższego czasu jest w okolicach 4 złotych, mam wrażenie, że te wszystkie zawirowania dookoła niewypłacalności Grecji tylko utwierdzają ten stan rzeczy. Jeśli ktoś chce brać kredyt, to tylko teraz, potem może być wyłącznie taniej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mada
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 74

PostWysłany: Pią Lip 17, 2015 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za kilka lat przyjdzie kryzys na coś innego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
charlotte1991
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 1128

PostWysłany: Pon Sie 17, 2015 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio myślałam o kredycie we frankach bo potrzebuję jeszcze trochę kasy na wykończenie domu. Odpuściłam sobie jednak. Stwierdziłam, że bardziej będzie się opłacał kredyt gotówkowy. Znalazłam porównywarkę na http://www.terve.pl/kredyty/kredyty-gotowkowe i chcę w tym tygodniu iść do dwóch banków zapytać o kredyt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mesler
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Lip 2018
Posty: 1151

PostWysłany: Pią Gru 13, 2019 7:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sytuacja z kredytem we frankach pokazuje tylko, że nawet najpewniejsze opcje czasami potrafią zawieść. Maria Bucardi zajmuje się prowadzeniem cotygodniowych ceremonii https://mariabucardi.pl/pl/c/Ceremonie-ONLINE/68 najbliższa z nich nastawiona jest na pozbycie się złej przeszłości, dzięki czemu lepiej będzie Ci się żyło w teraźniejszości. .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy