FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Inwestycja w fotowoltaike? Ktos zorientowany w temacie/

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Suchita
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik

PostWysłany: Czw Mar 04, 2021 1:10 pm    Temat postu: Inwestycja w fotowoltaike? Ktos zorientowany w temacie/ Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jestem w trakcie budowy domu, jednak przyszedł mi do głowy pomysł aby po zakończeniu wszystkie pomyśleć nad Fotowoltaika. Co o tym sadzicie? Jak to wygląda cenowo i po jakim okresie będzie nam sie zwracał koszt inwestycji?

EDIT: na obecny moment znalazłem firmę z okolicy - https://www.psmsolar.pl/ która wykonuje wiele form odnawialnych źródeł energii w tym fotowoltaikę, ale jestem na etapie konsultacji.

Ostatnio zmieniony przez Suchita dnia Czw Mar 11, 2021 8:14 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy

Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
kate_p93
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik

PostWysłany: Czw Mar 11, 2021 7:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już jakiś czas temu chłopaki z pvprojekt założyli na moim dachu instalację fotowoltaiczną. Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że jest to opłacalna inwestycja. Duży plus za to, że jest rozwiązaniem ekologicznym. ale pamiętaj, że dużo zależy od jakościowego montażu więc dobrym pomyslem jest pomysleć o wynajęciu specjalistów.
Powrót do góry
Dobosz
Ekspert
Ekspert

PostWysłany: Sob Mar 13, 2021 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Różnicę w wysokości rachunków za prąd zobaczysz już przy pierwszym rozliczeniu, natomiast co do kosztów inwestycji w fotowoltaikę wiele zależy od rodzaju paneli oraz ich ilości, także jest to sprawa dość indywidualna. Powinieneś przy tym wiedzieć, iż niezbędny będzie odpowiedni inwerter fotowoltaiczny , w przypadku domów jednorodzinnych zazwyczaj najlepiej sprawdzają się inwertery stringowe o mocy do 30kW. Urządzenia te są najważniejszym elementem całej instalacji, co za tym idzie jeśli dokonywałbyś zakupu falownika na własną rękę, skonsultuj to z fachowcami, bowiem jeśli popełnisz błąd i inwerter okaże się za duży wydajność całego systemu solarnego znacząco spadnie i z oszczędności nici.
Powrót do góry
JusJos
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik

PostWysłany: Nie Mar 14, 2021 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam niedawno zamontowałem fotowoltaikę i jestem mega zadowolony. Zerowe rachunki i nie boje się że na emeryturze nie będzie mnie stać na prąd. Jeżeli jesteś z okolic Gliwic to polecam Ci tą firmę fotowoltaika Gliwice
Powrót do góry
hania123
Ekspert
Ekspert

PostWysłany: Pon Mar 15, 2021 7:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na temat fotowoltaiki możecie poczytać na https://ecoabm.pl/blog/samodzielne-wykonanie-fotowoltaiki/ . Piszą także na temat samodzielnego montażu paneli. Sprawdźcie, jeśli was też interesuje ten temat.
Powrót do góry
mayka
Ekspert
Ekspert

PostWysłany: Pon Mar 15, 2021 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz... Jak chcesz wiedzieć więcej na temat fotowoltaiki to najlepiej byłoby zgłosić się przykładowo do firmy https://sunvol.pl/fotowoltaika-sroda-wielkopolska/ , która ma spore doświadczenie w taj branży i najlepiej Ci doradzi. Wówczas będziesz mieć pewność, czy taki system będzie odpowiedni dla Ciebie i jak ewentualnie wyglądałby projekt dopasowany do twojego domu czy firmy...
Powrót do góry
bartekwlkp2
Ekspert
Ekspert

PostWysłany: Sob Mar 20, 2021 5:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako wykonawcę z czystym sumieniem mogę polecić firmę EcoCalma https://ecocalma.pl/ . To bardzo solidna i rzetelna firma, wiem że termin jest dla nich rzeczą której bardzo pilnują, jeśli z jakiegoś powodu instalacja się przesunie, jako klient zyskujemy 100 zł dziennie, rekompensaty. Sama instalacja jest też rozsądnie wyceniana - 2600 zł brutto za każdy kWp. Firma stawia też na sprawdzonych producentów, elementów instalacji i nie robi również w tym zakresie fuszerki.
Powrót do góry
pszczynianka
Uczestnik
Uczestnik

PostWysłany: Pon Mar 22, 2021 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my mamy, polecam Fotowoltaika Pszczyna Proecology, jeśli jesteś z okolic.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: