FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Twarda woda w domu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kamil346
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 49

PostWysłany: Czw Maj 09, 2019 8:19 am    Temat postu: Twarda woda w domu Odpowiedz z cytatem

Cześć,

mam bardzo twardą wodę w domu. Na co dzień używam dzbanka filtracyjnego do wody pitnej. Niestety nie naprawi to problemu osadu z kamienia w czajniku czy na zlewie i prysznicu. Zastanawiam się, czy są urządzenia działające na podobnej zasadzie, co dzbanki, tylko można je umieścić w instalacji.

Będę wdzięczny za podpowiedź!
_________________
Zachęcam do odwiedzenia mojej strony internetowej http://tomekborucki.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
amanda_kos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 1696

PostWysłany: Pon Maj 13, 2019 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są takie urządzenia. Ale w takim razie musiałbyś je założyć na każdy kran.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DavidG
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Kwi 2020
Posty: 408

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2021 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzeba dobry filtr narurowy zamontować i będzie ok
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Malbajd
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 13 Wrz 2019
Posty: 12

PostWysłany: Pon Wrz 27, 2021 5:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na problem twardej wody w domu/mieszkaniu niestety filtr narurowy nie pomoże. W tym celu stosuje się zmiękczacze wody, czyli urządzenia ze specjalnym złożem, regenerowanym solanką. Takie złoże zatrzymuje jony wapnia i magnezu, a filtrowana woda rzeczywiście jest po tym miękka. Z tym, że złoże traci po czasie te zdolności jonowymienne, zatem trzeba je zregenerować (właśnie solanką).

Polecam takie rozwiązanie, super radzi sobie z kamieniem w domu - nie tylko na armaturze czy kabinie, ale też we wszystkich AGD (czajnik, żelazko, pralka, zmywarka) i oczywiście dobrze wpływa na instalacje wodne Smile

Zerknijcie sobie na kanał Youtube ECOPERLA, tłumaczą tam wszelkie zagadanienia związane z filtracją wody: https://www.youtube.com/Ecoperla
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
REPORTOWICZ
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Lut 2021
Posty: 1109

PostWysłany: Sob Mar 05, 2022 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety takie sytuacje bardzo często się zdarzają i ja również jestem zdania, że właśnie samo posiadanie dobrych filtrów do wody jest czymś niezwykle ważnym. Myślę, że warto jest wiedzieć jaki najlepszy filtr do wody jest tym najlepszym rozwiązaniem i oczywiście się na niego zdecydować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylwia4012
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 526

PostWysłany: Nie Mar 06, 2022 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas stawiamy na https://iwoniczanka.pl/ , odkąd dowożą nam ja na zamówienie pod dom czy firmę nie znalazłam lepszej opcji. Do tego wygodna szklana butelka sprawdza sie doskonale tez na spotkaniach bardziej oficjalnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy