FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
JPK VAT

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dorcia40
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Sie 2020
Posty: 87

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2020 6:49 am    Temat postu: JPK VAT Odpowiedz z cytatem

Nawet jako mikroprzedsiębiorca będę musiała składać JPK VAT i zastanawiam się jak to będzie wyglądać. Podobno będą dwa rodzaje rozliczeń: miesięczne i kwartalne. Zastanawiam się tylko co będzie gdy nie złożę w terminie tej deklaracji. Czy stosuje się wtedy czynny żal za niewysłanie. Jak sądzicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
gutek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 1723

PostWysłany: Czw Lis 12, 2020 12:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiecie w jaki sposób sprawdzić czy dana firma jest płatnikiem VAT? Jeśli nie, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj https://www.infobrokering.com.pl/jak-sprawdzic-czy-firma-jest-platnikiem-vat . Jest tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych informacji na ten temat. Myślę, że warto dowiedzieć się w jaki sposób to zrobić. Taka wiedza może prędzej czy później się przydać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucky
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 757

PostWysłany: Czw Gru 31, 2020 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktury jpk możesz wysyłać przy użyciu odpowiedniego programu np. https://jpk-insight.pl/7-najczesciej-popelnianych-bledow-w-plikach-jpk/ To dużo łatwiejsze od np. excela lub podobnego skoroszytu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karol123
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 1628

PostWysłany: Pon Sty 04, 2021 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie czuję się na tyle pewnie w księgowości, więc na pewno nie zająłbym się tym na własną rękę. Nadzieją dla mnie są programy do wystawiania faktur. Wciąż nie wiem jednak jak skorygować numer faktury, ale jestem pewien, że porządny program mi w tym pomoże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jeggi89
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Lip 2017
Posty: 233

PostWysłany: Czw Lut 04, 2021 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam własne biuro rachunkowe i zdecydowanie podpowiadam wam, że warto skorzystać z jpk vat program Program który zeskanuje za Ciebie dane, wprowadzi do systemu i zaksięguje fakture. Ogólnie naprawde spoko i wszystko masz od razu ogarniete
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
netta
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Mar 2019
Posty: 456

PostWysłany: Wto Kwi 06, 2021 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie fakturowanie online jest bardzo proste teraz o ile masz do tego odpowiedni program który robi wszystko za Ciebie. Dzięki niemu w prosty sposób można wystawiać nie tylko faktury ale też inne dokumenty przychodowe, zarządzać wieloma magazynami, monitorować sytuację finansową swojej firmy, czy automatyzować niektóre czynności jak chociażby comiesięczne wystawianie dokumentów stałym klientom
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nicpoń
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 15 Maj 2019
Posty: 211

PostWysłany: Wto Kwi 13, 2021 6:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakturowanie oczywiście jest bardzo ważną sprawą. Dlatego też z reguły mamy dobrą księgowość. Ale są rzeczy które musimy wysyłać internetowo. I tak zastanawiam się nad tym jakie rodzaje zagrożeń bezpieczeństwa mogą na nas czyhać. Bo jednak warto na ten temat coś niecoś wiedzieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
REPORTOWICZ
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Lut 2021
Posty: 1138

PostWysłany: Pią Kwi 30, 2021 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na całe szczęście u mnie wszelakimi rozliczeniami podatkowymi zajmuje się zewnętrzna firma księgowa więc nie mam z tym najmniejszego problemu. Ja za to czytałem w artykule https://www.wsb.com.pl/jaki-vat-obowiazuje-w-uk/ jak wygląda kwestia z podatkiem VAT w UK.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jessika61
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Maj 2021
Posty: 4
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Maj 16, 2021 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Dlatego ja prowadzenie księgowości zleciłam profesjonalnemu biurowi rachunkowemu, który świadczy usługi księgowe w Poznaniu https://bilans.poznan.pl/ksiegowosc-poznan/. O tyle mniej mam na głowie. Świadczy ono kompleksowe usługi księgowe i podatkowe. Zakres usług zazwyczaj obejmuje prowadzenie księgowości, obsługę kadrowo-płacową przedsiębiorstwa, a także przygotowywanie sprawozdań finansowych lub pomoc w interpretacji przepisów podatkowych. Czy wy także korzystacie z takiej pomocy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wuwek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 2009

PostWysłany: Pon Maj 17, 2021 7:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi papierami i księgowością to tyle zachodu, że w końcu stwierdziliśmy nadeszła pora na profesjonalne biuro księgowe i tutaj https://aliaga.com.pl/cennik-biura-rachunkowego-we-wroclawiu okazał się to najlepszy wybór. Jeśli chodzi o Wrocław to gorąco polecam Aliaga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KarolOkrasek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Paź 2017
Posty: 805

PostWysłany: Pią Maj 21, 2021 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat jeżeli chodzi o wybór konkretnej pomocy w zakresie prowadzenia księgowości to tutaj na pewno warto zwrócić uwagę na RafSoft 2021, jeśli chodzi o rozwiązanie do fakturowania i konkretnej pomocy w zakresie prowadzenia księgowości. Dlatego podrzucam link https://www.rafsoft.net/ gdzie znajdziecie konkretny opis ich propozycji pakietów w zależności od rozbudowania o dodatkowe funkcjonalności. Jednocześnie można liczyć na pełne wsparcie obsługi technicznej, możliwość przetestowania za darmo i też ogarnianie wielu elementów wchodzących w skład zadań księgowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dolny
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 04 Sie 2020
Posty: 141

PostWysłany: Wto Maj 25, 2021 6:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie doskonale wiem, że zaplecze informatyczne jest także bardzo ważnym elementem w każdej firmie. Dlatego też jeśli chodzi o usługi informatyczne to także muszą one być na bardzo wysokim poziomie. Dlatego też w takim przypadku warto poszukać jest takiej firmy właśnie przez internet bo jednak w taki sposób dużo szybciej taką firmę możemy znaleźć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
andy
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 581

PostWysłany: Czw Cze 17, 2021 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedawno trafiłam na taki wpis https://kpmgspot.pl/jpk-vdek/co-zawiera-nowa-struktura-jpk_vdek-kto-ma-obowiazek-wdrozenia/ i dowiedziałam się, że są zmiany w strukturze JPK , wiedzieliście o tym? Rozliczenie nieco inaczej wygląda. Jeśli nie jesteście na bieżąco z tematem to polecam się z nim bardziej szczegółowo zapoznać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MaRis
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 15 Lis 2019
Posty: 662

PostWysłany: Sro Lis 09, 2022 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja podzielam opinię na temat Faktura VAT 2023 Standard i jeżeli chcecie poszerzyć swoją wiedzę, a co najważniejsze szukacie porządnego programu do szybkiego i wygodnego fakturowania to polecam zwrócić uwagę na możliwości jakie daje RafSoft https://www.rafsoft.net/ który daje takie możliwości, jak szybkie i proste wystawianie faktur i rachunków, generowanie JPK, dane z GUS, języki, obługa magazynu, integracja ze sklepami intenetowymi, raporty, CRM, mała księgowość
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy