FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Kupno gruntu a formalności

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jolenka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Sty 2019
Posty: 444

PostWysłany: Pią Sty 26, 2024 7:25 am    Temat postu: Kupno gruntu a formalności Odpowiedz z cytatem

Chcę zakupić grunt pod inwestycje i mam parę pytań. Czy warto zanim kupię zrobić badania geofizyczne? Kiedy sprzedający może odmówić? Obawiam się wstrzymania budowy w przypadku gdyby ekipa trafiła na jakieś odkrycia archeologiczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
zypa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 932

PostWysłany: Sro Sty 31, 2024 3:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to już musisz rozmawiać z właścicielem gruntu. Teoretycznie to również dla niego cenna informacja, bo dowie się, czy pod ziemią są jakieś elementy, które mogą zakłócić prace budowlane. Samo badanie geofizyczne nie wyrządza wielkich szkód na działce - więc pod tym względem to to nie powinien być problem. Porozmawiaj z nimi - https://pogotowiearcheologiczne.pl/badania-geofizyczne/ - zlecaliśmy takie prace. Nie są najtańsi, ale naprawdę profesjonalni, miałem z polecenia. Niech opiszą gościowi, jak to będzie wyglądać, żeby miał jasność.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy