FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Odnawianie mebli

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Miro
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 205

PostWysłany: Wto Maj 04, 2021 5:01 am    Temat postu: Odnawianie mebli Odpowiedz z cytatem

Marzę o profesjonalnej pracowni odnawiającej meble. Co powinno znaleźć się Waszym zdaniem na wyposazeniu takiego miejsca?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
maronek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Kwi 2015
Posty: 108

PostWysłany: Wto Maj 04, 2021 5:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początek na pewno komplet narzędzi ręcznych, dłuta, młotki, cyklina, papiery ścierne, klej, ściski. Następnego dnia szybko kupisz szlifierkę mimośrodową, a następnego dnia dobrą opalarkę . No i oczywiście odpowiednie rolki ścierne jak tutaj http://www.budnet.pl/Rolki_scierne_kryteria_doboru_w_obrobce_drewna,Elektronarzedzia_narzedzia_budowlane,145082-czytaj.html A potem dokupujesz wedle pomysłu i potrzeby. Oczywiście najpierw kupisz sporo rzeczy niepotrzebnych, ale nie wyrzucaj ich. Nawet nie wiesz kiedy po nie sięgniesz
_________________
http://www.forum.mieszkaniowy.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dewan
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Gru 2016
Posty: 180
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Maj 05, 2021 5:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie niektóre meble jak najbardziej warto jest odnawiać, bo być może będą w stanie wytrzymać i tym samym służyć jeszcze przez wiele lat. Sam muszę kupić płyty osb i rozważyć remont niektórych mebli. Być może coś z tego będzie. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hill.violet
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 10 Maj 2021
Posty: 1
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Maj 10, 2021 8:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie postanowiłam odnowić stare meble kuchenne. Planuję na początek je pomalować, raczej na jakiś jasny kolor. Szukam też ładnych, minimalistycznych uchwytów. Może wiecie, gdzie takie dostanę?
_________________
złote uchwyty do mebli
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
REPORTOWICZ
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Lut 2021
Posty: 1138

PostWysłany: Pon Maj 10, 2021 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś nigdy nie miałem okazji jeszcze odnawiać swoich mebli, ale jestem przekonany, że jak najbardziej na pewno warto jest mieć meble wykonywane na zamówienie. Jak dla mnie także bardzo fajnie sprawdzają się wysokiej jakości akcesoria meblowe z https://www.gtv.com.pl/pl/ i w sumie ja tylko tych wyłącznie używam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
walentin
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 03 Kwi 2020
Posty: 313

PostWysłany: Pon Cze 28, 2021 7:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja z kolei wam podpowiem, że renowacją starych mebli zajmuje się też zakład stolarski Mebel-Art z Zielonki pod Warszawą https://www.mebel-art.eu/oferta/renowacja-mebli-stylowych To doskonali specjaliści w tym fachu, mają wielkie doświadczenie i jak dla mnie są prawdziwymi artystami, wspaniale odratowali mi stare meble po przodkach, także jestem ich kunsztem oczarowany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mirabelka33
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 290

PostWysłany: Pon Maj 16, 2022 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że odnawianie mebli, to bardzo dobry pomysł, bo za kilka złotych można mieć meble, które wyglądają jak nowe. Jest to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Jeśli podobają się Wam złote i miedziane dodatki, to sprawdźcie ich https://www.belmeb.pl/akcesoria-meblowe/uchwyty-meblowe/stare_zloto.html . Można tam kupić stylowe uchwyty do mebli kuchennych. Cena nie jest wygórowana, a wybór jest spory. Uchwyty pasują do nowoczesnych i tradycyjnych wnętrz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jackie.kihn
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 05 Sie 2022
Posty: 1
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Sie 05, 2022 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szlifowanie i wykańczanie materiałów to wymagające zadanie, zwłaszcza, gdy istnieje konieczność szybkiego usuwania materiału. Bez względu na to, czy obrabiany materiał to stal nierdzewna, stal węglowa czy inne tworzywo, doskonale do jego obróbki sprawdzą się dyski lamelkowe.
_________________
Dyski lamelkowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
joel73
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 06 Mar 2023
Posty: 11
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Mar 06, 2023 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do odnawiania mebli z pewnością przydadzą się różne materiały i narzędzia ścierne. Warto byłoby zaopatrzyć się w szlifierkę, ale przydać się również może wiertarka, pilarka do drewna i wyrzynarka.
_________________
pasy bezkońcowe Wrocław
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy