FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
ilość osób przebywających w mieszkaniu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Spółdzielnie mieszkaniowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pyzata
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 13 Mar 2014
Posty: 1

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 1:50 pm    Temat postu: ilość osób przebywających w mieszkaniu Odpowiedz z cytatem

Witam
Zastałam w skrzynce karteczkę od administratora żeby skontaktować się w sprawie ilości osób przebywających w lokalu.
Inni sąsiedzi nie dostali takiego "liściku"
Rok wcześniej byłam na zebraniu, na którym spółdzielnia chciała przeforsować obowiązek zakładania liczników na wodę, wypowiedziałam się, że wolę dalej płacić ryczałt aniżeli kuć ściany i remontować łazienkę za kilka tysięcy zł.
Teraz zastanawiam się czy spółdzielnia w ten sposób chce wymusić te liczniki?
Ponadto czasami nocuje u mnie partner, który ma swoje mieszkanie w innej części miasta, może o to chodzi? ale, tą sprawą chyba nie powinna interesować się spółdzielnia.
Proszę o informację w jakiej sytuacji administrator może wzywać do potwierdzenia takich danych.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
strefa
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 43
Skąd: Sochaczew

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli media są rozliczane wg ilości osób zameldowanych to będą pytać. Jeśli wszystko jest na zaliczki to raczej nie powinno ich to interesować.
_________________
Sochaczewska Strefa Nieruchomości
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aleka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 281

PostWysłany: Pon Mar 23, 2015 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale chłopak zameldowany jest w swoim mieszkaniu i płaci swój czynsz więc nie powinni raczej pytać. Wydaje mi się że spółdzielnie mają informację o ilości zameldowanych w danym mieszkaniu osób, na umowie najmu również musi być podana liczba osób, które będą z danego mieszkania korzystać..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waleriuszo
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 7

PostWysłany: Nie Lip 05, 2015 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ten chłopak czy ktokolwiek inny jednak zużywa wodę, więc oni muszę wyegzekwować tę należność jakkolwiek. A co do ryczałtu, to już Unia bodajże zadbała o to, że finalnie wszędzie muszą być liczniki i koniec z ryczałtem, wiadomo, z wodą coraz słabiej na świecie, więc kiedyś to przeforsują mimo protestów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomasz77
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 6

PostWysłany: Czw Sty 14, 2016 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, może chodzić o sprawy ze zużyciem mediów, ale...
Czy Twój facet bierze dwugodzinne prysznice i zużywa 5 kubików wody albo macie gigantyczną wannę, którą co dzień napełniacie do pełna, że spółdzielnia po rachunkach, zorientowała się, że ktoś dodatkowy u Was mieszka/przebywa?
Coś pachnie mi to jakąś zazdrosną sąsiadką, która doniosła na Ciebie i sprowokowała spółdzielnię do takiego posunięcia. Rozumiem - opłaty, ale przecież jeżeli ktoś przebywa u Ciebie nie na stałe, to nic im do tego ile wody się u Ciebie leje. I tak za nią zapłacisz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wictoria
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 29 Lut 2016
Posty: 1

PostWysłany: Pon Lut 29, 2016 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w Ostrołęce są już liczniki od dawna. Zdecydowanie lepiej wychodzi niż ryczałt. W moim przypadku zawsze mam nadpłatę i zwrot.
_________________
Pracująca Księgowa. Ostrołęka moim celem do zamieszkania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Chudy28
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Wrz 2016
Posty: 3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie.Liczniki są lepsze.Też jestem tego zdania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zajc77
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 23 Sie 2017
Posty: 5
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Pią Sie 25, 2017 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto w tej sprawie poszukać jakiegoś info w necie. Mi się wydaje, że to może być naprawdę dość dobra opcja Smile
_________________
Trzymał ją blisko i mocno i szeptał bezgłośnie: żegnaj, żegnaj i jeszcze raz żegnaj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Spółdzielnie mieszkaniowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy