FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
LOGOTERMA

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nasturtium
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik

PostWysłany: Sro Lip 24, 2013 11:02 pm    Temat postu: LOGOTERMA Odpowiedz z cytatem

Witam,
Niedługo wprowadzam się do bloku, w którym zamontowana jest logoterma Państwa firmy. Pytałam dewlopera o zasady jej użytkowania, ale wytłumaczył mi to w sposób średnio dla mnie zrozumiały. Może ktoś ma na ten temat jakieś pojęcie- najlepiej z własnego doświadczenia?
W związku z tym będę wdzięczna za udzielenie mi odpowiedzi na kilka pytań:
1. Ustawianie ciepła- rozumiem, że w okresie letnim, tzn. wtedy, kiedy nie ma potrzeby włączania ogrzewania nie reguluję temperatury na logotermie, po prostu pokazuje ona temperaturę jaka aktualnie jest w pomieszczeniu?
2. Ustawienie ciepła- w okresie zimowym,może przedstawię to na przykładzie:jeśli załóżmy chcę aby w pomieszczeniu była temperatura 23 stopnie to ustawiam ją na programatorze, ale jak mam zrobić z ustawieniem regulacji na grzejnikach- czy ma tutaj znaczenie czy ustawię je np. na 2 czy na 5? Czy dobrze rozumiem, że jeśli ustawię je na na 5 to temperatura zostanie osiągnięta szybciej a jeśli na 2 to wolniej? Czy jeśli zadana temperatura zostanie osiągnięta to grzejniki automatycznie wyłączają się i załączają dopiero kiedy spadnie poniżej żądanej?
3. Jeżeli np. podczas mojej nieobecności w domu nie chcę grzać to po prostu ustawiam jakąś temperaturę minimalną np. 16 stopni i dopiero jeśli w pomieszczeniu byłoby chłodniej to grzejniki załączą się?
4. Wiadomo, że jedne pokoje są chłodniejsze, inne cieplejsze, natomiast z tego co rozumiem logoterma podaje "średnią" temperaturę pomieszczenia. Jak więc mam zrobić jeśli np. w dużym pokoju chcę mieć 23 stopnie, a w sypialni chłodniej, np. 20 stopni- czy wystarczy, że w sypialni zakręce grzejnik na zero?
5. Jeżeli pokój nagrzewa się od samego słońca, to rozumiem, że jeśli w pomieszczeniu utrzymuje się zadana temperatura to grzejniki nie załączają się w ogóle, tak?
6. Podgrzewanie wody- czy można ustawić tak żeby cały dzień była dostępna ciepła woda i wychodząc z domu po prostu wyłączyć jej podgrzewanie i po powrocie włączyć jej dopływ? Ile wówczas należy czekać na nagrzanie się wody?
7. Podgrzewanie wody- czy istnieje możliwość zaprogramowania wychodząc z domu, że np. na godzinę 16 chcę aby była ciepła, innego dnia np. na 17, ale czy jeśli np. wrócę wcześniej to czy mogę ją wcześniej załączyć?
8.Tryb nocny podgrzewania wody- czy można np. zaprogramować, że woda ma być nie pogrzewana między 24 a 2, a pogrzewana między 3 a 4 i później np. 6 a 10? I czy codziennie można ustanawiać inne ramy godzinowe?
Wiem, że pytania te mogą się wydać zagmatwane, ale bardzo proszę o odpowiedź, za którą z góry dziękuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy

Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
finko
Ekspert
Ekspert

PostWysłany: Czw Mar 22, 2018 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam w łazience bojler, natomiast w kuchni ogrzewacz do wody. Oglądałem ich sporo w sieci, ale ostatecznie zdecydowałem się na ten http://ogrzewacze.dafi.pl/ogrzewacze-podumywalkowe/ . Póki co jestem bardzo zadowolony z wyboru.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: